Pasibaigus pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas prašymų registravimui 8 085 įgijusieji vidurinį išsilavinimą ir 2 088 jo neturintieji – neįgiję pagrindinio ir jį įgiję moksleiviai – kviečiami pasirašyti sutartis. Kvietimus moksleiviai gali matyti prisijungę prie savo prašymo paskyros, taip pat jie buvo siunčiami elektroniniu laišku.

Iš visų pakviestųjų mokytis 9 392 asmenys gaus valstybės finansavimą. Primename, kad neturintys vidurinio išsilavinimo pagrindinio priėmimo, kuris šiems moksleiviams buvo skaidomas į du etapus, pirmojo etapo metu jau pasirašė 4 262 sutartis.

Didžioji dalis asmenų kviečiami mokytis Paslaugų asmenims, Inžinerijos ir inžinerinių profesijų, Verslo ir administravimo švietimo srities programose.

Daugiausia mokinių, turinčių vidurinį išsilavinimą,  kviečiami pasirašyti sutartis su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centru, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centru ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru. Daugiausia jų kviečiami mokytis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Paramediko mokymo programoje. Kiek mažiau – Higieninės kosmetikos kosmetiko modulinėje ir Masažuotojo profesinio mokymo programose.

Didžiausią skaičių vidurinio išsilavinimo dar neturinčių asmenų kviečia Alytaus profesinio rengimo centras, Šiaulių profesinio rengimo centras ir Kauno technikos profesinio mokymo centras. Daugiausia sutarčių pasirašyti kviečiama į Kauno technikos profesinio mokymo centro vykdomą Automobilių mechaniko modulinę profesinio mokymo programą. Nemažai moksleivių tikimasi sulaukti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kirpėjo modulinėje profesinio mokymo programoje, kiek mažiau – Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Automobilių mechaniko mokymo programoje.

Gavusieji kvietimą iki rugpjūčio 10 d. kviečiami pasirašyti profesinio mokymo sutartis profesinio mokymo įstaigose. Sutarčių sudarymo metu stojantysis turės pateikti reikiamus dokumentus, nurodytus mokyklos priėmimo taisyklėse, ir tuos dokumentus, kurie buvo deklaruoti teikiant prašymą.

Rugpjūčio 13 dieną bus skelbiamas papildomas prašymų priėmimas į likusias laisvas vietas. Prašymus galės teikti neturintys pasirašytų profesinio mokymo sutarčių stojantieji.

Kviečiamųjų skaičius į švietimo sritis pagrindinio priėmimo I-ojo etapo metu

Švietimo sritisKviečiama asmenų
Neįgiję/įgiję pagrindinį išsilavinimąĮgiję vidurinį išsilavinimąIŠ VISO
Paslaugos asmenims59413711965
Inžinerija ir inžinerinės profesijos57812971875
Verslas ir administravimas14113041445
Architektūra ir statyba377589966
Sveikatos priežiūra0929929
Informacijos ir ryšio technologijos98671769
Menai82408490
Socialinė gerovė8457465
Gamyba ir perdirbimas79369448
Žemės ūkis89302391
Transporto paslaugos32289321
Saugos paslaugos04545
Žuvininkystė04242
Miškininkystė101222
IŠ VISO2 0888 08510 173

Pagrindinio priėmimo II etapo kvietimų studijuoti profesinio mokymo įstaigose skaičius

MokyklaKviečiama asmenų
Neįgiję/įgiję pagrindinį išsilavinimąĮgiję vidurinį išsilavinimąIŠ VISO
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras7712751352
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras54592646
Šiaulių profesinio rengimo centras110408518
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras27458485
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras55388443
Kauno technikos profesinio mokymo centras96334430
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla56320376
Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras45274319
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras37250287
Viešoji įstaiga Elektrėnų profesinio mokymo centras26234260
Alytaus profesinio rengimo centras134118252
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla41192233
Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla40189229
Kauno informacinių technologijų mokykla19199218
Kauno taikomosios dailės mokykla14203217
Marijampolės profesinio rengimo centras80127207
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras44129173
Biržų technologijų ir verslo mokymo centras33121154
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla17130147
Viešoji įstaiga Panevėžio profesinio rengimo centras5775132
Vilkijos žemės ūkio mokykla29103132
Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla18103121
Klaipėdos technologijų mokymo centras2494118
Zarasų žemės ūkio mokykla2985114
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla2489113
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla3082112
Mažeikių politechnikos mokykla5952111
VšĮ Mokykla „Art of Beauty“0110110
Šilutės žemės ūkio mokykla4756103
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla3367100
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras405191
Jonavos politechnikos mokykla256085
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla721082
Klaipėdos turizmo mokykla542882
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla384381
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla47579
Viešoji įstaiga Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras07676
Joniškio žemės ūkio mokykla353974
Kėdainių profesinio rengimo centras254873
Švenčionių profesinio rengimo centras86270
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla125769
Simno žemės ūkio mokykla204464
Utenos regioninis profesinio mokymo centras194564
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras105262
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla194160
Viešoji įstaiga Telšių regioninis profesinio mokymo centras183856
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla173855
Smalininkų technologijų ir verslo mokykla163955
Viešoji įstaiga Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla203252
Viešoji įstaiga Kelmės profesinio rengimo centras311748
Viešoji įstaiga Kuršėnų politechnikos mokykla212748
Aukštadvario žemės ūkio mokykla242347
Plungės technologijų ir verslo mokykla271946
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla83240
Žeimelio žemės ūkio mokykla152439
Viešoji įstaiga Šiaulių darbo rinkos mokymo centras03535
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykla201333
Tauragės profesinio rengimo centras31031
Viešoji įstaiga Kretingos technologijos ir verslo mokykla161329
Anykščių technologijos mokykla22628
Klaipėdos laivininkų mokykla111526
Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centras22224
Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla91524
Viešoji įstaiga Raseinių technologijos ir verslo mokykla111223
Viešoji įstaiga Daugų technologijos ir verslo mokykla91221
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija81220
Viešoji įstaiga Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“51217
Varėnos technologijos ir verslo mokykla41317
Alytaus dailiųjų amatų mokykla21416
Viešoji įstaiga Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras01414
Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla404
Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras101
IŠ VISO2 0888 08510 173

 

Visą informaciją apie priėmimą į profesinio mokymo įstaigas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.

LAMA BPO atstovė spaudai

Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė

El. p. atstovas.spaudai@lamabpo.lt

Mob. tel. +370 616 45915