Bendrajame priėmime į profesinio mokymo įstaigas mokymo sutartis šiemet sudarė daugiau asmenų negu pernai: šiemet – 17 965, pernai – 17 157 asmenys. Iš jų profesinę kvalifikaciją siekia įgyti 6 397 moksleiviai be vidurinio išsilavinimo (2018 m. – 7 262) ir 11 568 – jį turintys asmenys (2018 m. – 9 895). Daugiausia sutarčių sudaryta Inžinerijos ir inžinerinių profesijų (4 227), Paslaugų asmenims (3 472) ir Architektūros ir statybos (2 111) švietimo sričių mokymo programose.

Įgijusieji pagrindinį išsilavinimą ar dar jo neturintys moksleiviai daugiausia sutarčių pasirašė Marijampolės profesinio rengimo centre (454) ir Alytaus profesinio rengimo centre (387). Šiaulių profesinio rengimo centre sudarytos 333 sutartys, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre  ir Kauno technikos profesinio mokymo centre – po 241 sutartį.

Daugiausia šių asmenų mokysis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vykdomoje Kirpėjo modulinėje profesinio mokymo programoje, dėl kurios pasirašyta 100 sutarčių. Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje 89 moksleiviai pasirinko Automobilių mechaniko modulinę profesinio mokymo programą, o 81 – Automobilių elektros įrengimų remontininko modulinę profesinio mokymo programą.

Vidurinį išsilavinimą įgiję asmenys daugiausia sutarčių sudarė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Jame mokytis pasirinko 1 330 asmenų. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre mokysis 722 asmenys, Šiaulių profesinio rengimo centre – 575, Kauno technikos profesinio mokymo centre – 539, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre – 441.

Daugiausia moksleivių mokysis Paramediko mokymo programoje (205) ir Higieninės kosmetikos kosmetiko modulinėje profesinio mokymo programoje (149) Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. 130 asmenų sudarė sutartis mokytis Slaugytojo padėjėjo modulinėje profesinio mokymo programoje Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre.

Šiemet Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) užsiregistravo ir formalius reikalavimus atitinkantį pageidavimą pateikė 21 032 asmenys (2018 m. – 20 601). Bendrajame priėmime pasirašyti profesinio mokymo sutartis buvo kviečiami 20 925 moksleiviai (2018 m. – 19 773).

Norintys mokytis profesinio mokymo įstaigose dar galės dalyvauti rudenį prasidėsiančiame papildomame priėmime. Šiame etape prašymus galima bus teikti nuo lapkričio 11 d. iki gruodžio 11 d. Kvietimus mokiniai gaus iki gruodžio 17 d., o mokymo sutartis profesinio mokymo įstaigose galės sudaryti gruodžio 18–20 dienomis.

 

Priėmimo metu su profesinio mokymo įstaigomis pasirašytos mokymo sutartys

MokyklaSutarčių skaičius
Neįgiję/įgiję pagrindinį išsilavinimąĮgiję vidurinį išsilavinimąIŠ VISO
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras2411 3301 570
Šiaulių profesinio rengimo centras333575908
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras179722901
Marijampolės profesinio rengimo centras454342796
Kauno technikos profesinio mokymo centras241539780
Alytaus profesinio rengimo centras387308695
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras119441560
Vilniaus technologijų mokymo centras93391484
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla172273445
Viešoji įstaiga Elektrėnų profesinio mokymo centras103341444
Viešoji įstaiga Panevėžio profesinio rengimo centras205191396
Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras102258360
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla187162349
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla91256347
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras125210335
Kauno informacinių technologijų mokykla98224322
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras96225321
Šilutės profesinio mokymo centras137166303
Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla118169287
Kauno taikomosios dailės mokykla57212269
Klaipėdos technologijų mokymo centras129138267
Mažeikių politechnikos mokykla15996255
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla101141242
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras15225240
Biržų technologijų ir verslo mokymo centras14579224
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla14278220
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras77127204
Zarasų profesinė mokykla46157203
Klaipėdos turizmo mokykla13863201
Utenos regioninis profesinio mokymo centras83117200
Viešoji įstaiga Kelmės profesinio rengimo centras88109197
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla36159195
Kėdainių profesinio rengimo centras87106193
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla62131193
Švenčionių profesinio rengimo centras43150193
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras9398191
Jonavos politechnikos mokykla66119185
Viešoji įstaiga Šiaulių darbo rinkos mokymo centras0184184
Vilkijos žemės ūkio mokykla29151180
Plungės technologijų ir verslo mokykla11160171
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla7881159
Viešoji įstaiga Raseinių technologijos ir verslo mokykla7287159
Viešoji įstaiga Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras0155155
Viešoji įstaiga Telšių regioninis profesinio mokymo centras9460154
Smalininkų technologijų ir verslo mokykla41111152
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla7575150
Viešoji įstaiga Kuršėnų politechnikos mokykla7674150
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centras7969148
Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla27120147
Tauragės profesinio rengimo centras9243135
VšĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras3125128
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla6460124
Viešoji įstaiga Daugų technologijos ir verslo mokykla3091121
Anykščių technologijos mokykla2490114
Joniškio žemės ūkio mokykla6146107
Mokykla „Art of Beauty“0100100
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla316495
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla186785
Skuodo amatų ir paslaugų mokykla334073
Aukštadvario žemės ūkio mokykla393372
Viešoji įstaiga Kretingos technologijos ir verslo mokykla502171
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla343367
Simno žemės ūkio mokykla283462
Varėnos technologijos ir verslo mokykla372158
Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centras40545
Klaipėdos laivininkų mokykla231437
Viešoji įstaiga Žeimelio technologijų ir paslaugų mokykla21223
Viešoji įstaiga Amatų mokykla “Sodžiaus meistrai”18422
Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla91120
Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras12012
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija099

IŠ VISO

6 39711 56817 965

 

Pasirašiusieji sutartis pagal švietimo sritis

Švietimo sritisSutarčių skaičius
Neįgiję/įgiję pagrindinį išsilavinimąĮgiję vidurinį išsilavinimąIŠ VISO
Inžinerija ir inžinerinės profesijos1 9932 2344 227
Paslaugos asmenims1 6011 8713 472
Architektūra ir statyba1 1759292 111
Verslas ir administravimas4621 4631 925
Informacijos ir ryšio technologijos4378911 328
Sveikatos priežiūra1 1521 152
Menai281583864
Socialinė gerovė17788805
Gamyba ir perdirbimas194555749
Transporto paslaugos94571665
Žemės ūkis139378517
Saugos paslaugos6464
Žuvininkystė6363
Miškininkystė2323

IŠ VISO

6 39311 56517 965

 

Daugiausia moksleivių surinkusios mokymo programos:

Eil. Nr.Mokyklos pavadinimasProgramos pavadinimasPasirašiusiųjų sutartis skaičius
Neįgiję/įgiję pagrindinį išsilavinimą
1Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasKirpėjo modulinė profesinio mokymo programa100
2Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklaAutomobilių mechaniko modulinė profesinio mokymo programa89
3Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklaAutomobilių elektros įrengimų remontininko modulinė profesinio mokymo programa81
4Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centrasApdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa70
5Kauno technikos profesinio mokymo centrasAutomobilių mechaniko modulinė profesinio mokymo programa67
6Kauno technikos profesinio mokymo centrasAutomobilių elektros įrengimų remontininko modulinė profesinio mokymo programa59
7Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrasApdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa57
8–9Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklaAutomobilių mechaniko modulinė profesinio mokymo programa55
8–9Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklaAutomobilių elektros įrengimų remontininko modulinė profesinio mokymo programa55
10Klaipėdos technologijų mokymo centrasKirpėjo modulinė profesinio mokymo programa53

Įgiję vidurinį išsilavinimą

1Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasParamediko mokymo programa205
2Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasHigieninės kosmetikos kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa149
3Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrasSlaugytojo padėjėjo modulinė profesinio mokymo programa130
4Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasSocialinio darbuotojo padėjėjo modulinė profesinio mokymo programa119
5Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasMasažuotojo mokymo programa101
6Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrasSlaugytojo padėjėjo modulinė profesinio mokymo programa84
7Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrasApdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa83
8Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrasSocialinio darbuotojo padėjėjo modulinė profesinio mokymo programa82
9Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklaAutomobilių elektros įrengimų remontininko modulinė profesinio mokymo programa81
10Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrasApdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa80

 

Kontaktai pasiteirauti:

 

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)

El. p. info@lamabpo.lt

atstovas.spaudai@lamabpo.lt

 

Daugiau informacijos: www.lamabpo.lt