Priėmimo į profesinio mokymo įstaigas procesas, kuris šiemet vykdomas vieno langelio principu, įsibėgėja, jau pateikta per 4 tūkst. prašymų. Šią savaitę stojantieji į studijų programas, kuriose numatytas specifinių gebėjimų mokytis pasirinktos profesijos vertinimas, kviečiami atvykti į pasirinktas mokymo įstaigas. Specifinių gebėjimų testai bus vykdomi tik tose mokymo programose, kuriose  stojančiajam būtina įrodyti pasirengimą mokytis ir parodyti ar turi specifinių žinių, gebėjimų ar įgūdžių, reikalingų pasirinktai profesijai įgyti.

Šiais metais tokias užduotis vykdys 6 profesinio mokymo įstaigos 63 mokymo programose. Specifinių gebėjimų tinkamumo vertinimai truks visą pagrindinio priėmimo į profesines mokyklas laikotarpį – iki rugpjūčio 18 dienos.

Papildomo priėmimo prašymų teikimo metu, kuris truks nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 6 d. 17 val., mokyklos kartos specifinių gebėjimo patikrinimo testus. Jei kuri nors profesinė mokykla testo nekartos ar moksleivis jų neperlaikys, liks galioti pagrindinio priėmimo metu gauti rezultatai. Apie tai stojantieji bus informuojami LAMA BPO informacinėje sistemoje.

Reikalavimus specifinių gebėjimų vertinimo užduotims profesinio mokymo įstaigos skelbia savo interneto svetainėse, o LAMA BPO informacinėje sistemoje skelbiami visų profesinio mokymo įstaigų rengiamų specifinių gebėjimų vertinimo tvarkaraščiai.

Visą informaciją apie priėmimą į profesines mokyklas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.

 

LAMA BPO atstovė spaudai

Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė

El. p. atstovas.spaudai@lamabpo.lt

Mob. tel. +370 616 45915